CYKLISTICKÝ TRADICIONÁL LADISLAVA JANEČKA

PROGRAM / PROPOZICE

23.-25.5.2007, Železné hory, Holín – chalupa „U Janečků“

 

Vážený a milý příteli, závodníku, cyklo-pivní nadšenče,

Je tady květen a to, jak již všichni dobře víme, znamená, že se všichni již nedočkavě třesou  na klíčovou událost cyklistické sezóny. Ano, Tradicionál je opět tady, již po čtvrté. Jedná se o stálici, kterou snad není třeba dlouze představovat. Na jednom z předchozích třech ročníků určitě každý z vás byl, nebo o něm alespoň slyšel. Také volného času organizátorů zase ubylo, tedy i proto   budou propozice letos o něco stručnější a bez keců.

Jak velí tradice Tradicionálu, každý ročník s sebou nese nějaké změny. Vždy se mění trať, mírně se mění pravidla (na základě chyb z minulých ročníků), a to vždy s jediným cílem: Vytvořit závod, který se bude všem líbit, bude jiný než ročník minulý a  splní to, co od Tradicionálu očekáváte.

Jaké změny jsem pro vás letos uvařili ?

Organizační výbor – vzhledem k náročnosti příprav a absenci jednoho člena byl OV rozšířen. Přijali jsme tajemníka, jehož úkolem je hlavně pomoci ředitelům s náročnou administrativou.

Trať – bude opět jiná, většinu míst však budete znát z předchozích ročníků. Budeme se snažit o skloubení toho nejlepšího z prvních dvou ročníků, prioritou zůstává zařazení terénních úseků. Je pravděpodobné, že klesne množství vypitého piva během závodu.

Kategorie – otázka vypsání kategorií zůstane otevřená do uzavření prezentací. Budou pouze 2 kategorie: Základní – Open (všichni účastníci individuálně) a nadstavbová -  Páry/Rodiny. U této kategorie  se budou sčítaly body a časy prezentované dvojice (pouze heterosexuální). V případě rodiny (což je pár tehdy, pokud  jeden ze závodníků veze prcka libovolno jak) se tomu, kdo dítě veze, násobí počet kontrol koeficientem (1,5 + váha dítěte v kg/ váha závodníka kg). Nebude tedy samostatná kategorie ženy. Vyhodnocovat a odměňovat se budou nejlepší tři kategorie Open, nejlepší z kategorie Páry/Rodiny a nejlépe umístěná žena.

Pravidla – na picích  kontrolách je povoleno pít místo piva stejné množství libovolné tekutiny, v případě nekojících a netěhotných žen a mužů nevezoucích dítě se takové chování považuje za žabařství a je možné se takovému počínání veřejně vysmívat. Zároveň se tímto závodník (s výjimkou uvedených výjimek) vyřazuje z možnosti postavit se na stupně vítězů.

Prolog začne klasickým Holínským kolečkem, bude však pokračovat sjezdem k brodu, kde bude cíl Prologu. Následovat bude hromadné brodění, na louce u brodu bude teprve odstartován Hlavní závod.

Hlavní závod nedozná významných změn. Zůstávají základní pravidla i časový limit 7 hodin. Nebudou povinné kontroly. Start do závodu bude probíhat ve třech výkonnostních vlnách po  10 minutách. Rozdělení do vln proběhne až těsně před startem závodu. V případě nedodržení časového limitu závodu, platí opozdilec pokutu – za každou minutu nad limit 5 Kč. Výjimku tvoří pouze případy prokazatelných nehod (defekt, brutální hlavan, brutální sračka…) 

Bejkárna zůstává součástí plánu, letos by se opět mohla uskutečnit, minimálně jako exhibice několika nejmenovaných magorů. 

Organizace a zajištění víkendu

Víkend již není koncipován jako all inclusive. Zajištěno bude následující:

-         pivo silné regionální značky, 2 sudy

-         minerálky, voda, káva, čaj, mléko

-         kotel polívky po závodě

-         roztopený gril

-         nedělní snídaně

-         drobné pochutiny a laskominy během víkendu

 

Je tedy nutné, aby si účastník zajistil:

-         jídlo v pátek večer, nejlépe něco na oheň

-         sobotní snídaně

-         ovoce, zeleninu

-         něco na gril dle vlastní preference, případně i jinou kulinářskou specialitu negrilovaní, o něco málo více, než by sám snědl; ideální je domluvit se ve skupince

 

Vzhledem k ubytovací kapacitě chalupy a věkové skladbě ubytovaných by bylo ideální, kdyby část lidí spala ve stanech. Je na zvážení každého účastníka, zda by tato možnost pro něj nebyla reálná, možná  i příjemná. Prostě si vemte stan (aspoň někdo) a basta!

 

Orientační program v bodech

Páteček

Sobota

Neděle

Startovné a ostatní

Startovné je stejně jako loni stanoveno na celý sportovně-kulturní víkend a je povinné pro všechny účastníky, tedy i nezávodníky. Nezmenšuje se pro absentéry některých částí víkendu. Startovné je z důvodu rozdílné konzumace stanoveno zvlášť pro ženy a muže a také je rozdílná výše při včasné nebo opožděné registraci. Čili:

 

včasná registrace

opožděná registrace

Muži

350 Kč

400 Kč

Ženy

250 Kč

300 Kč

Registrace probíhá v pátek do 23:59, případně elektronicky na adrese ředitele závodu: ondrej@bohuslav.com

Ostatní - vemte si spacák, kolo, helmu, duše, půllitry, prachy v mincích (asi 100 Kč) a hlavně formu!

Doufáme, že Tě program zaujal a přijmeš tuto výzvu! Jde nám o sport, jde nám o zábavu a společné zážitky a také se chceme podílet na propagaci a podpoře Železných hor, tohoto krásného, leč trochu zapadlého regionu.

Těšíme se na Tvou účast!

Organizační výbor