CYKLISTICKÝ TRADICIONÁL LADISLAVA JANEČKA

PROGRAM / PROPOZICE

8.-12.5.2012, Hájenka Samota, Radvanec č.p.101

 

Přátelé, cyklisté, pivaři i vy ostatní,

Rok se s rokem sešel, a máme tu opět ten krásný měsíc, měsíc máj, čas lásky a podeváté již i čas Tradicionálu !  Letošní tuhá a dlouhá zima nám  nedalapříliš možností k tréninku (neberu-li v potaz trénink pivní) a tak až teď, v těchto krásných dnech, jistě s nebývalou intenzitou hltáte své  porce  tréninkových kilometrů, to vše pro ten jeden pocit. Pocit, kdy  stojíte na startu Tradicionálu, s klidným vědomím a čistým svědomím, se vším respektem a úctou si prohlížíte soupeř, v uších vám slabě tepe, z nosu odkapává koncentrovaný adrenalin, na patře lepí,  v hlavě  vám dusá a duní, ano duní veliká bedna - ta bedna, na kterou se na konci chcete postavit, i když si to třeba bojíte přiznat! Tak třeba se to letos povede!

Místo

 Závodit se bude již potřetí v tomto zajímavém kraji, konkrétně v  námi stále ještě málo objevené lokalitě na pomezí Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého ráje (resp. Máchova kraje). Naše letošní základna je od té loňské (přímo ve Sloupu) vzdálena cca  3 km severně. Je to Hájenka Samota, od konce obce Radvanec vzdálená cca 600 m; odbočuje se doprava po cca 350 m, cesta vede dolů k Dobranovskému potoku, po jeho překonání jste v podstatě na místě. Což poznáte ihned, protože je to tam tak nádherné, že si z toho cvrnknete do gatí.

Ubytování

Máme celou chalupu, bez personálu, vše si zajišťujeme sami. K dispozici je 32 lůžek. Samostatných pokojů však není mnoho,  centrálním ubytovacím prostorem bude „nocležňa“ v bočním objektu se 14ti lůžky (ve dvou pokojích 8+6), kde se nepovléká, pouze spacáky. Jako izolace větších dětí  ideálníJ Zbylých 18 lůžek je s povlečením. Chalupa má velký pozemek, možno též stanovat. Konkrétní pokyny k ubytování budou rozdávány těsně před začátkem pobytu, podle aktuální situace a počtu a skladby přihlášených. Více informací o chalupě, obrázky a podobně naleznete zde:   http://hajenka-samota.cz/cz/

 

Model akce, délka pobytu

Protože se nám vždycky zdá, že ty dva dny v modelu „ožíračka-závod-ožíračka- výlet“ strašně rychle utečou a chtělo by to ještě více pohody, rozhodli jsme se letos pro nový koncept, který umožňuje protáhnout si pobyt až na 5 dnů! Předpokládaný model tedy vypadá „ožíračka-výlet-decentní ožíračka-výlet-decentní ožíračka-výlet-ožíračka-závod-ožíračka-výlet“ , což jistě uznáte, že vypadá mnohem lákavěji. Tedy je možnost přijíždět již od úterý 7.5. odpoledne! Nemáte-li třeba volno a na dovolenou to nevypadá, zvažte alespoň expedici méně výkonné  části rodiny na ozdravný pobyt  (jako například pan ředitel Janeček). Přijedete v úterý, zachlastáte, pohodový středeční víkend a večer či ráno hup do práce. Nebo přijeďte třeba aspoň ve čtvrtek (jako například pan ředitel Had).  Každopádně potřebujeme aspoň rámcově vědět kolik lidí a kdy hodlá přijet, proto prosím zvažte a neprodleně hlašte!

Stravování a pitivo

K dispozici máme kuchyň, ohniště, gril. Organizátory bude zajištěno: pivo na celou dobu (kromě závodu), voda dobrá kohoutková-mírně železitá, káva, čaj, mléko, corn-flakes, máslo, med, záviny,  páteční buřty na oheň, chléb, sobotní oběd pro děti, pozávodní strava – polévka a maso na gril, nějaká zeleninka k tomu, nedělní snídaně –vítězův hemenex

Účastníci si zajišťují: individuálně požadované pitivo (víno, džusy), sobotní předzávodní snídaně,  nedělní oběd (hospůdka),potravní  specifika svých dětí, případně i něco na gril pokud jim krkovice nevoní

Stravování v době středa-pátek bude organizováno podle toho, kolik nás tam bude. Předpokládám, že dojde ke koordinovanému nákupu na místě v Novém Boru, kde je několik supermarketů. K této otázce tedy budou ještě vydány upřesňující pokyny těsně před začátkem akce.

Závod a ostatní sportovní program

Závod - pivní scorelauf na 6 hodin se uskuteční v sobotu 11.5.2013.  Tento dřívější termín je výhodný také proto, že závod nebude (aspoň doufám) narušován TV přenosy z obskurních sportovních podniků  typu MS v hokeji či Liga mistrů!

Pokračujeme v loni započaté tradici -  trať staví vítěz loňského ročníku, který se tímto vzdává možnosti být na poháru.  Důvěřujeme tedy Ondrovi Patákovi, že svou úlohu splní poctivě!

Letos je vypsána pouze jedna kategorie, tedy OPEN.  Start závodu je stanoven na 11:00. Limit pro dojetí do cíle bez penalizace je 6 hodin, nebo čas vítěze +1,5 hodiny, pokud by vítěz měl čas delší než 4:30 (možno si v průběhu závodu telefonicky ověřit u ředitele)

Chcete-li o závodu vědět více,  navštivte nás na http://denik.h-a-d.cz/TLJ/ ,je zde celá historie závodu, včetně propozic z každého ročníku.Podrobná pravidla závodu najdete v propozicích pátého ročníku (2009).

Letos plánujeme také udělat skutečný dětský závod (po kontrolách). Uskuteční se v pátek odpoledne či neděli dopoledne podle domluvy.

Na středu, čtvrtek a pátek plánujeme fakultativní cyklovýlety po okolí, program možno též pojmout  pěšmo, ležmo, pyžmo…

V neděli se také uskuteční veliká taškařice pod taktovkou Póla, aneb skok při jízdě kolmo na 5 metrů! Kdo bude chtít, může si též vyzkoušet.  Kdo neví oč běží, čtěte zde http://denik.h-a-d.cz/index.php?id=25782&idp=1#zvyr; a jak to dopadne ? http://denik.h-a-d.cz/hlasuj/detail.php?id=23 – to už naštěstí víme J

V okolí jsou krásné pískovcové skály a skalky, doporučuji vzíti si lezačky na boulderování, případně jestli někdo máte i horolezecké lano.

 

Ostatní důležité

Prosím o nahlášení vaší účasti co nejdříve! Prosím o počet dospělých a dětí a předpokládané datum a  čas příjezdu. Napište i pokud si třeba ještě nejste jisti, ale Vaše účast  není vyloučená! Vaše reakce očekávám nejpozději do týdne tedy do 30.4. Pište na mcapek@bfm.cz

Úhrada nákladů bude řešena formou startovného, které bude letos mírně diferencováno podle počtu dní strávených na Hájence. Jeho výše bude stanovena v neděli dopoledne po sečtení a podtržení.

Nezapomeňte drobné na piva na závod, propisku, kolo, helmu. Může se hodit vlastní  půllitr na pivo (asi jich tam nebude tolik).

A nezapomeňte hlasovat v anketě zde http://denik.h-a-d.cz/hlasuj/

Těšíme se na Vaši účast!

 

Organizační Výbor

a

Majkl

Sportovní ředitel

 

 http://denik.h-a-d.cz/TLJ/2007/logo_small.jpg