CYKLISTICKÝ TRADICIONÁL LADISLAVA JANEČKA

10. ROČNÍK

PROGRAM / PROPOZICE

5.-8.6.2014, Hájenka Samota, Radvanec č.p.101

 

Drazí cyklisté, pivaři, cyklopivaři i vy ostatní,

Máme tu první společné  kulaté narozeniny a musím říct, že mám opravdu velkou radost. Troufám si říct, že Tradicionál je již pevně zakořeněn nejen v našich diářích, ale i v našich hlavách a srdcích. Stal se součástí našich životů a naší kultury (myšleno PP kultury J). Pozoruhodné je, že ačkoliv toto desetileté období bylo z hlediska uspořádání  našich životů i hodnot dosti turbulentní (a nemyslím tím vstup ČR do EU), dokázali jsme udržet Tradicionál  se vším všudy, tedy aniž by ztratil svého původního ducha.  Ano, změnil se, pochopitelně! Zejména množství dětí ho změnilo, protože těmi se to nyní na Tradicionálu jen hemží. Obohatili ho, ale nezměnili! A to bych rád vyzdvihl a ocenil, a poděkoval za to také našim úžasným, aktivním, obětavým a  tolerantním ženám, které stojí povětšinou v zákulisí, nederou se na stupně vítězů, ale ověšeny dítky tvoří nám závodníkům zázemí, a právě tím jsou základní esencí oné kontinuity.   Tedy byl bych velmi rád, kdyby letošní narozeninový ročník byl velkou společnou oslavou Ducha Tradicionálu! Stačí málo – nasazení v závodě i u pípy! Kdo chce odpočívat, ať zůstane doma! Těším se na dalších 10 let!

Místo

 Závodit se bude již počtvrté v tomto zajímavém kraji, konkrétně v  námi stále ještě málo objevené lokalitě na pomezí Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého ráje (resp. Máchova kraje). Naše základna je na stejném místě jako loni, cca  3 km severně od Sloupu v Čechách. Je to Hájenka Samota, od konce obce Radvanec vzdálená cca 600 m; odbočuje se doprava po cca 350 m, cesta vede dolů k Dobranovskému potoku, po jeho překonání jste v podstatě na místě. Což poznáte ihned, protože je to tam tak nádherné, že si z toho cvrnknete do gatí.

Ubytování

Máme celou chalupu, bez personálu, vše si zajišťujeme sami. K dispozici je 32 lůžek. Samostatných pokojů však není mnoho. Ti, kteří byli loni, již vědí. 18 lůžek je s povlečením, zbytek na spacáky. Chalupa má velký pozemek, po dohodě  možno též stanovat. Konkrétní pokyny k ubytování budou rozdávány těsně před začátkem pobytu, podle aktuální situace a počtu a skladby přihlášených. Více informací o chalupě, obrázky a podobně naleznete zde:   http://hajenka-samota.cz/

 

Délka pobytu

Po loňské úspěšné prodloužené akci, letos alespoň třídenní. Tedy příjezd možný již ve čtvrtek! Vhodné zejména pro matky s dětmi! Pracující muži mohou dojet v pátek, do nějakého vozu se jistě vmáčknou.  Proberte prosím doma a dejte vědět!

Stravování a pitivo

Zajištění stravy bude letos velkorysejší! Nemělo by vám nic chybět! K dispozici máme kuchyň, ohniště, gril.  Organizátory bude zajištěno: pivo na celou dobu (kromě závodu), voda dobrá kohoutková-mírně železitá, káva, čaj, mléko, corn-flakes, máslo, med, záviny, čtvrteční buřty na oheň, chléb, páteční grilovčka, sobotní oběd pro děti, pozávodní strava – polévka, guláš a na večer maso na gril, nějaká zeleninka k tomu, nedělní snídaně –vítězův hemenex

Účastníci si zajišťují: individuálně požadované pitivo (víno, džusy), případné doplnění sobotní předzávodní snídaně (zajištěno viz výše),  nedělní oběd (hospůdka), potravní  specifika svých dětí,

Závod a ostatní sportovní program

Závod - pivní scorelauf na 6 hodin se uskuteční v sobotu 7.6.2014. 

Trať staví vítěz loňského ročníku, který se tímto vzdává možnosti být na poháru.  Důvěřujeme tedy Pólovi, že svou úlohu splní poctivě!

Letos jsou vypsány dvě kategorie, OPEN a RODINA.  Start závodu je stanoven na 11:00. Limit pro dojetí do cíle bez penalizace je 6 hodin, nebo čas vítěze +1,5 hodiny, pokud by vítěz měl čas delší než 4:30 (možno si v průběhu závodu telefonicky ověřit u ředitele)

Chcete-li o závodu vědět více,  navštivte nás na http://denik.h-a-d.cz/TLJ/ ,je zde celá historie závodu, včetně propozic z každého ročníku. Podrobná pravidla závodu najdete v propozicích pátého ročníku (2009).

V neděli jsou plánovány dětské závody, jejich podoba bude upravena podle počtu a věkové skladby dětí. Poté tradiční všesportovní hry.

V okolí jsou krásné pískovcové skály a skalky, doporučuji vzíti si lezačky na boulderování.

 

Ostatní důležité

Prosím o nahlášení vaší účasti co nejdříve! Prosím o počet dospělých a dětí a předpokládané datum a  čas příjezdu. Také prosím o vyjádření, zda je pro vás přijatelné stanování. Napište i pokud si třeba ještě nejste jisti, ale Vaše účast  není vyloučená! Vaše reakce očekávám nejpozději do týdne tedy do 21.5. Pište na michalcapek78@gmail.com

Úhrada veškerých nákladů bude řešena formou startovného, které bude mírně diferencováno podle počtu dní strávených na Hájence. Jeho výše bude stanovena v neděli dopoledne po sečtení a podtržení.

Nezapomeňte drobné na piva na závod, propisku, kolo, helmu. Může se hodit vlastní  půllitr na pivo!

Těším se na Vaši zodpovědnou účast!

Majkl

Sportovní ředitel

 

a Organizační výbor

 

 logo_small.jpg