CYKLISTICKÝ TRADICIONÁL LADISLAVA JANEČKA

11. ROČNÍK

PROGRAM / PROPOZICE

7.-10.5.2015, Hájenka Samota, Radvanec č.p.101

 

Drazí cyklisté, pivaři, cyklopivaři i vy ostatní,

Je to tady, Tradicionál má 10. narozeniny! Přesně před 10ti lety touto dobou se uskutečnil první závod, který dosti významně zasáhl do  kulturního vývoje  Prima Party. Ujeli jsme spolu již přes 500 závodních kilometrů a vypili více než 50 závodních piv! (Kolik jsme jich společně vyblili nepočítám.) Musím říci, že po sportovní stránce úroveň závodů spíše rostla a zejména v posledních letech míváme na startu velice silnou partičku kanců, hodlajících se poprat o přední umístění. Co víc si přát?  Snad jen hodně zdraví (a štěstí) pro všechny závodníky do další desetiletky!                                  Ať žije jedenáctý Tradicionál Ladislava Janečka!

Místo

 Závodit se bude již popáté v tomto zajímavém kraji, konkrétně v  námi stále ještě málo objevené lokalitě na pomezí Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého ráje (resp. Máchova kraje). Naše základna je na stejném místě jako loni, cca  3 km severně od Sloupu v Čechách. Je to Hájenka Samota, od konce obce Radvanec vzdálená cca 600 m; odbočuje se doprava po cca 350 m, cesta vede dolů k Dobranovskému potoku, po jeho překonání jste v podstatě na místě. Což poznáte ihned, protože je to tam tak nádherné, že si z toho cvrnknete do gatí.

Ubytování

Máme celou chalupu, bez personálu, vše si zajišťujeme sami. K dispozici je 32 lůžek. Samostatných pokojů však není mnoho. Ti, kteří byli v minulých letech, již vědí. 18 lůžek je s povlečením, zbytek na spacáky. Chalupa má velký pozemek, po dohodě  možno též stanovat. Konkrétní pokyny k ubytování budou rozdávány těsně před začátkem pobytu, podle aktuální situace a počtu a skladby přihlášených. Více informací o chalupě, obrázky a podobně naleznete zde:   http://hajenka-samota.cz/

 

Délka pobytu

Po minulých úspěšných prodloužených akcích, letos opět třídenní model. Díky Američanům a Sovětům máme státní svátek, tedy tentokrát je to pro všechny a na pohodu! Příjezd ve čtvrtek večer, másla v pátek!

Stravování a pitivo

Jako vždy, bude o Vás královsky postaráno! K dispozici máme kuchyň, ohniště, gril a Harvarda J  Organizátory bude zajištěno: pivo na celou dobu (kromě závodu), voda dobrá kohoutková-mírně železitá, káva, čaj, mléko, corn-flakes, máslo, med, záviny, čtvrteční buřty na oheň, chléb, páteční grilovčka, sobotní oběd pro děti, pozávodní strava – polévka, guláš a na večer maso na gril, nějaká zeleninka k tomu, nedělní snídaně –vítězův hemenex

Účastníci si zajišťují: individuálně požadované pitivo (víno, džusy), případné doplnění sobotní předzávodní snídaně (zajištěno viz výše),  nedělní oběd (hospůdka), všelijaké další peetchoviny dle potravních specifik svých rozmazlených dětí… a něco na čtvrtek, pokud nechtějí buřty….

Závod a ostatní sportovní program

Závod - pivní scorelauf na 6 hodin se uskuteční v sobotu 9.5.2015. 

Trať staví vítěz loňského ročníku, který se tímto vzdává možnosti být na poháru.  Důvěřujeme tedy Ondrovi Patákovi, že svou úlohu splní poctivě a podíváme se i do nových lokalit!

Letos jsou vypsány dvě kategorie, OPEN a RODINA.  Start závodu je stanoven na 11:00. Limit pro dojetí do cíle bez penalizace je 6 hodin, nebo čas vítěze +2 hodiny, pokud by vítěz měl čas delší než 4:00 (možno si v průběhu závodu telefonicky ověřit u ředitele)

Chcete-li o závodu vědět více,  navštivte nás na http://denik.h-a-d.cz/TLJ/ ,je zde celá historie závodu, včetně propozic z každého ročníku. Podrobná pravidla závodu najdete v propozicích pátého ročníku (2009).

V pátek plánujeme skupinkové cyklovýlety, také  nějakou dětskou hru. V neděli jsou plánovány dětské závody, jejich podoba bude upravena podle počtu a věkové skladby dětí. Poté tradiční všesportovní hry.

V okolí jsou krásné pískovcové skály a skalky, můžete si též vzíti  lezačky na boulderování.

 

Ostatní důležité

Prosím o nahlášení vaší účasti co nejdříve! Prosím o počet dospělých a dětí a předpokládané datum a  čas příjezdu. Také prosím o vyjádření, zda je pro vás přijatelné stanování. Napište i pokud si třeba ještě nejste jisti, ale Vaše účast  není vyloučená! Vaše reakce očekávám nejpozději do konce týdne tedy do 3.5. Pište na michalcapek78@gmail.com

Úhrada veškerých nákladů bude řešena formou startovného, které bude mírně diferencováno podle počtu dní strávených na Hájence. Jeho výše bude stanovena v neděli dopoledne po sečtení a podtržení.

Nezapomeňte drobné na piva na závod, propisku, kolo, helmu. Může se hodit vlastní  půllitr na pivo!

Těším se na Vaši zodpovědnou účast!

Majkl

Sportovní ředitel

 

a Organizační výbor

 

 http://denik.h-a-d.cz/TLJ/2007/logo_small.jpg