Jen trávu ve vlasech mít!

 

Jak to všechno bylo

1. Jaris přemlouvá telefonicky Honzovu asistentku, aby se nechal vyfotit do přílohy s názvem "Češi v drahých autech"

2. Píše jí mejl

3. Její odpověd mejlem

4. Jaris útočí mejlem

5. Honzova osobní odpověď mejlem včetně fotky.


Sent: Tuesday, February 13, 2001 6:17 PM
Vazena pani Bukova,

dovoluji si Vas po dnesni telefonicke domluve pozadat o zprostredkovani kratkeho rozhovoru s panem Nedvedem. V priloze LN Auto se budeme venovat tematu, proc a kdo si v Cechach kupuje sportovni a luxusni automobily, proc lide nevahaji dat za sportovni vuz i nekolik milionu korun apod.   Myslim si, ze by bylo pro ctenare zajimave, kdyby v rozhovoru pan Nedved popsal sve pocity z jizdy, vysvetlil, proc si koupil zrovna vuz, ktery ma, jak s nim naklada apod. Samozrejme bych uvital, kdyby mohl byt v novinach se svym vozem i vyfocen.  

Za odpoved predem dekuji.    

S pozdravem

Martin Jaroš


Sent: Wednesday, February 14, 2001 12:22 AM

Milý pane Jaroši (si) - omlouvám se, nevím, zda tam má být háček či ne. Bohužel Vám musím sdělit, že pan Nedvěd rozhovor neposkytne. A v podstatě se mu nedivím. Honzu by nejraději viděli lidi  ve starý rozmlácený škodovce a úplně nejraději by byli, kdyby jezdil na koncerty vlakem.Nechci urážet lidi, kteří poslouchají jeho písničky ani ty, co chodí na jeho koncerty.Ale jelikož s ním už dost dlouho na ty koncerty jezdím, je to tak.Možná by ho měli ještě radši, aby přijel a měl ve vlasech trávu, padalo z něj jehličí, nebo kdoví co ještě.To je ten "jejich" Honza Nedvěd, tak si ho představují a tak ho chtěj.Pak jenom slyším, no on je jinej, než o čem zpívá, on se zaprodal atd.Tak si taky raději koupil Fabii. Ano má Pontiaca, myslím,že si plní dětský sny a taky si myslím, že je plní svému synovi, na jehož doporučení si Pontiaca koupil.Oba mají "rychlé vozy" rádi. Jelikož součástí mojí práce je i pozitivní smýšlení o značce "Jan Nedvěd", tak jsem jeho názoru, neposkytnout rozhovor, nakloněna. Toť vše. Fotku Honzy s Pontiacem už máte, vyšla v Lidovkách, myslím, v červenci, v příloze.Článek se jmenoval - Milionáři Nedvědi.(autor pan Ševela) I když mám smýšlení o čtenářích Lidových novin ten nejlepší, jelikož jsem jeden z nich, fakt to nejde. Tak se nezlobte.

Děkuji Lucie Buková


Sent: Wednesday, February 14, 2001 12:37 PM

Vážená paní Buková,

je mi to velice líto a myslím si, že je to dokonce škoda. Podle mého názoru by pan Nedvěd právě vyprávěním o tom, že si splnil dětský sen, že vůz koupil kvůli synovi atd., obavy či nějaké předsudky fanoušků rozptýlil. Ukázal by, že patří k normálním lidem, kteří mají i běžné starosti a žijí i normální život - ruku na srdce, kdo se dnes může pouze toulat lesem a spát v trávě.

Často se pohybuji mezi vysokoškoláky a myslím, že u nich jméno "Jan Nedvěd" má velice dobrý kredit a je opravdu pojmem. Právě proto, že si pan Nedvěd na nic nehraje a že nepředstírá (na rozdíl od jiných), že život je pouze o toulání v trávě. Že na rovinu přizná, že kromě trampování má rád rychlá auta, že ani jemu se nevyhýbají problémy obyčejných lidí...

Pan Nedvěd si narozdíl od jiných peníze poctivě vydělal, takže nevidím důvod, proč by se měl stydět za to, že si splnil dětský sen a koupil si Pontiaca.

Myslím si, že právě to, že pan Nedvěd nebude chtít o těchto věcech hovořit, dává jeho fanouškům důvod k pochybám. Oni to tak nějak tuší, ale když o tom Honza nehovoří, pochybují, zda to tak má být a jestli je to v pořádku. Já si živě dovedu představit, že by pan Nedvěd na koncertě ihned od Stánků na levnou krásu přešel k vyprávění, jak potřeboval "vypadnout" z města, odreagovat se, a tak nastartoval svého pontiaca a s větrem o závod uháněl pryč. A pak zase naopak dostal chuť brouzdat se ranní rosou...

Fanoušci by to brali...

Omlouvám se, že si tu takto vylévám srdce - to proto, že k Honzovým fanouškům patřím rovněž. Tak mě to trochu mrzí, nicméně rozhodnutí Vaše i pana Nedvěda respektuji.

I tak bych Vás však rád požádal, že bude-li to v budoucnu jakkoliv možné, rádi bychom se na vůz pana Nedvěda podívali a s Honzou si popovídali alespoň o tom, jaké má zkušenosti za volantem, jak hodnotí české řidiče, jaká se mu líbí auta apod. Rád bych to zařadil alespoň do rubriky Jaký jsem řidič, kde známí lidé hovoří o svých zkušenostech za volantem.

Děkuji a přeji šťastný let, panu Nedvědovi stále více fanoušků a skvělých písniček.                                                                                                         S pozdravem        Martin Jaroš


Sent: Thursday, February 15, 2001 9:42 AM
Vazeny pane Jaros, uz dlouho nepisi novinarum,protoze me opravdu nekolikrat podvedli,naposled kdosi z Lidovych novin a to velmi nepoctive.Clanek nedal schvalit a vysel bulvarni nesmysl o mych penezich autech s nazvem Milionari,spojeny s tím samým podvodem o bratrovi.

Presto jsem se nikde neozval,protoze si myslim,ze zas az tak mi to nic neudela,a nez jakoukoliv censuru to radeji vydrzim vsechnu tu spinu a nepoctivost od par ambicioznich hlupacku,kteri stejne casem skonci v nejakem Blesku,protoze jejich agresivni nevrazivost a omezeny pohled na svet je k tomu predurcuje.

Ale Vase odpoved pani Bukove me opravdu prekvapila,necekal jsem,ze napisete to co jste napsal.Dokonce s mnoha slovy Vasi odpovedi souhlasim.Presto,prosim,mi dejte pravo chvilky odpocinku od vsech tech clanku o me mych penezich a autech. Ja sam vim,ze jsem se nezmenil 40 let,jezdim neustale na stejna mista,jim neustale stejne veci a o penezich nevim nic,ta ma na starosti muj danovy poradce, ja je akorat vydelavam,ale lide ne,oni ziji podle toho co si kazdy den prectou v novinach a vidi v televizi.Ja si noviny nekupuji a na telivizi nekoukam,jen na MAX 1, HBO a vyjimecne si natacim historicke filmy a filmy pro pametniky.A protote nikoho nikdy nenapadlo napsat o mem normalnim zivote,o mych trempech,o lasce k Otu Pavlovi a mistech kam se vracim uz spousty let,o mych kamaradech,o lidove pisnicce,kterou uz dnes doslova ziji a jsem ji prolnuty,tak alespon at nikdo nepise o vsech tech materialnich vecech,s kterymi mam spolecne to,ze muj syn a pratele jakoby mi chteji delat jeste jinou radost nez praci a vzdy me tzv "vnuti" nejake auto nebo jinou vec.Vedi,ze ja bych si to nikdy nekoupil.Nikdy.Jsem jinak vychovan a cena penez ma pro me jiny smysl.

Protoze Vam verim,znovu se Vam osobne omlouvam,verim ze cas vse napravi.                                                                                                                                    Jan Nedved

 

Chcete si s honzou zazpívat?