Řekni NE kvalitnímu pivu?

Praha - V nedávných dnech se v elektronické poště lidí z Naší party objevila petice proti výčepnímu Staropramenu, jejímž autorem byl Alešák. Neblahý postoj Alešáka k tomuto nápoji je veřejnosti okolo Naší party znám již dlouho. Jak se ale našemu investigativnímu oddělení podařilo zjistit, postoj Alešáka je tak trochu nekonzistentní.

Před třemi lety v roce 1997 vyhrál tým VŠE, jehož jádro tvořili hráči Ekonomu G, poprvé Akademické mistrovství Prahy v softballe. Byl to hrdinský výkon a tým jej od té doby několikrát zopakoval. Tenkrát to ale bylo poprvé a tak byli hráči opravdu na vrcholu blaha.

Čin si zasloužil zvěčnit a tak se papíru chopil PR Manager týmu Alešák a velmi vydařeným způsobem jej popsal ve své památné stati "Ekonomové mistry Prahy!! Neuvěřitelné se stalo skutkem!!" s podtitulkem "Příběh plny odhodlání, píle, buldočí vytrvalosti a kamarádské soudržnosti."

Uprostřed článku se ale objevuje ona pověstná věta: "Po vzoru Guderianových ocelových klínů se (mužstvo, pozn. autora) zakouslo s neuvěřitelnou rvavou útočností do celků ostatních vysokých škol, odhalovalo jejich skryté slabiny a ničilo je s neúprosnou pravidelností dobře namazaného (za ten Staropramen, za ten vám dík) stroje".

Co se stalo s tím klukem, že během tří let se jeho postoj tak diametrálně změnil? V petici se přitom jasně píše: "Ano, tusite spravne, je to STAROPRAMEN, kdo nam travi nase zaludky, nase pole, lesy, mesta, vesnice, celou nasi krasnou vlast. Je to neskutecna urazka pro vsechny ceske sladovniky, varecniky, sladky a samozrejme pivare, ze je Staropramen vydavan za pivo."

Tak jak to tedy je, Alešáku?

O dalším vývoji budeme informovat.

Pa.ul Marlowe

Alešákova petice proti Staropramenu

Poutavý článek z MF Dnes "Mladá fronta Dnes: Pivo je dobré, chce jen trochu vychladit" z 12.8.2000, který pojednává o nelehkém životě pana Svobody, obchodního sládka Staropramenu, majícího na starosti kvalitu piva v hospodách točících Staropramen. Chudák.